Widget Image

„Escher – fenomen logicznego desigu” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację KOLOROWO oraz Szkołę KORNELÓWKA z Łodzi. Przewodnim elementem akcji jest organizacja ogólnopolskiego konkursu matematyczno-graficznego pt.: Matematyczne natchnienie dla artysty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco! Escher - fenomen logicznego designu.
Image Alt

Weź udział w konkursie

Fundacja KOLOROWO i Szkoła Kornelówka serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Matematyczne natchnienie dla artysty” w ramach projektu „Escher – fenomen logicznego designu” objętego honorowym patronatem Ambasady Holandii w Polsce, Fundacji Eschera, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności i Politechniki Łódzkiej.

Konkurs adresowany jest do młodzieży z całej Polski w wieku od 15 do 20 roku życia i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I – młodzież w wieku od 15 do 17 roku życia,
Kategoria II – młodzież w wieku od 18 do 20 roku życia.

Termin nadsyłania prac I etapu: 20 maja 2018r.
Termin II etapu konkursu przewidziany jest na czerwiec 2018r.

Podsumowanie konkursu nastąpi podczas uroczystego wernisażu, który odbędzie się w Łodzi. Przewidywany termin: listopad 2018r.

Do wernisażu, jury konkursu zakwalifikuje około 50 najlepszych prac.

Wernisaż prac laureatów połączony będzie z prezentacją wybranych prac M.Eschera.

Wszystkie osoby, których prace zakwalifikują się do wernisażu otrzymają cenne publikacje poświęcone Escherowi. W dniu wernisażu przewidziane są warsztaty edukacyjne dla uczestników konkursu.
Dla laureatów  pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach wiekowych przewidziany jest kilkudniowy wyjazd do Holandii. Program wyjazdu obejmuje między innymi zajęcia warsztatowe oraz zwiedzanie Muzeum Eschera w Hadze. Wyjazd przewidziany jest również dla najbardziej aktywnego oraz efektywnego opiekuna prac uczniowskich.